Imprezy

Wielki Bieg Św. Huberta w Gałkowie

Hubertus konny to tradycyjne święto jeźdźców organizowane na zakończenie sezonu. Jeźdźcy urządzają wtedy gonitwę, podczas której konno ściga się tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie z ramienia uciekającego – wygrywa. Jednym z najwspanialszych Hubertusów w Polsce jest Wielki Bieg Św.Huberta, który odbędzie się w tym roku 5 października w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie.

Tradycja gałkowskiego Hubertusa sięga już siedemnastu lat! To historyczne jeździeckie święto daje wrażenie przeniesienia się w czasie do świata pełnego elegancji, piękna i legendarnej polskiej odwagi. W malowniczej scenerii Mazur w teren wyjeżdża grupa ponad czterdziestu konnych, którą poprowadzą Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko.

Zapierające dech w piersiach zmagania jak co roku obserwować będzie licząca ponad trzysta osób publiczność, towarzysząca grupie konnych i jadąc na zaprzęgach piknikowych. Na każdy z wozów magazyn kulturalno-kulinarny Kukbuk przygotuje w tym roku wspaniałe kosze piknikowe. Cały przejazd to niemal trzygodzinna wyprawa po przepięknej Puszczy Piskiej zakończona podziwianiem pełnego adrenaliny, ryzyka i piękna jeździeckim pościgiem za lisem. Wszystko zaczyna się tradycyjnie już spacerem po ekologicznym targu, gdzie można będzie zakupić produkty od lokalnych producentów jak doskonałej jakości wędliny, sery i inne lokalne przysmaki.

Hubertus rozpoczyna się o godzinie 13:00 prezentacją uczestników na Hipodromie. Potem jeźdźcy wyruszają swoją trasą, a widzowie na wozach dojeżdżają do nich w najbardziej malowniczych miejscach, gdzie ustawione są najtrudniejsze przeszkody. W programie wydarzenia są również pokazy i dodatkowe atrakcje. Zdecydowanie jednym z największych przeżyć dla jeźdźców i dla obserwatorów jest pokonywanie przez zastęp konnych rzeki Krutyni w bród.

Kilkaset osób ma wtedy możliwość podziwiania z pobliskiego mostu zmagań jeźdźców i koni nagradzając ich brawami. Zwycięzca całej gonitwy udekorowany zostanie pamiątkową derką marki Kingsland & Equishop.

Wielki Bieg Św. Huberta z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem o charakterze lifestylowym, ale również przybliżającym widzom tradycje jeździeckie i piękno tego sportu w tak pięknych okolicznościach przyrody, jaki są tereny Stadniny Koni Ferensteinów w Gałkowie. Rozmach z jakim przygotowywana jest impreza czyni ją jedną z największych tego typu w Polsce.

Zapisy na Hubertusa w Gałkowie pod adresem: stadniagalkowo@kfgroup.pl

Źródło i zdjęcia: Stadnina Koni Ferensteinów w Gałkowie

*****

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #konie #horses #hubertus #stadnina #gałkowo #mazury #święto #jeździectwo #horseriding #tradycja #tradition