Trendy

Warszawski The Roots na liście World’s 50 Best

Warszawski koktajl bar The Roots został wyróżniony przez prestiżowy ranking World’s 50 Best w kategorii 50 Best Discovery. Jest to pierwsze w historii Polski wyróżnienie, dzięki któremu lokal trafia do światowej elity World’s 50 Best. To wydarzenie na miarę pierwszej w historii naszego kraju gwiazdki Michelin w kategorii restauracji.

Wśród nagrodzonych w rankingu oprócz The Roots znalazły się najlepsze bary świata, w tym londyński American Bar czy nowojorski Dante, które wyróżniają się unikalnym konceptem, najlepszym serwisem oraz światowej klasy koktajlami.

– To wyjątkowe wyróżnienie dla nas ale również bardzo dobry znak, że polski koktajl bar został dostrzeżony wśród gastronomicznych i koktajlowych elit. To kolejny krok do wzrostu popularności turystyki kulinarnej i zainteresowania polskim rynkiem gastronomicznym, który z roku na rok stale podnosi swoją jakość i dogania światową czołówkę – mówi Tomasz Małek, barmański mistrz świata w stylu flair z wyróżnionego The Roots Cocktail Bar.

50 Best Discovery jest nowym projektem, organizowanym przez World 50 Best Bars i World 50 Best Reastaurants, oferującym możliwość wyszukiwania najlepszych restauracji i barów świata. Tym co wyróżnia „50 Best Discovery” spośród najważniejszych tego typu wydarzeń jest fakt, że nie stoją za nim anonimowi inspektorzy, tylko wybitne osobistości gastronomicznego świata – szefowie barów, szefowie kuchni, najlepsi barmani, krytycy kulinarni, dziennikarze oraz uznani specjaliści z branży, stanowiący kapitułę 50 Best Restaurant i 50 Best Bars. Łącznie ponad 1 600 międzynarodowych ekspertów z 70 państw odwiedzających każdego roku dziesiątki tysięcy punktów gastronomicznych na całym świecie. Aby znaleźć się na 50 Best Discovery należy uzyskać znaczną liczbę głosów podczas dorocznego głosowania na 50 Best Bars i 50 Best Restaurants.

Oprócz The Roots w kategorii barów, w tegorocznym rankingu 50 Best Discovery znalazły się także polskie restauracje – Atelier Amaro, Senses, Dyletanci i Water & Wine.

Koktajl Bar The Roots powstał w 2016 roku przy Pl. Teatralnym w Warszawie i jest jednym z elementów Domu Wódki, w ramach którego działają także pierwsze w Polsce Muzeum Wódki oraz wielokrotnie nagradzana restauracja Elixir. Wyróżniony koktajl bar specjalizuje się w historii barmaństwa, oryginalnych sezonowych koktajlach oraz międzynarodowych klasykach. Autorskie menu koktajlowe zmieniane jest wraz z porami roku i zawsze w oparciu o jak największą ilość polskich regionalnych produktów. Za sterami baru stoi wielokrotny mistrz świata w sztuce flair, Tomasz Małek, który swoje koktajlowe doświadczenie zdobywał pracując i podróżując po całym świecie.

Linki:
https://www.theworlds50best.com/discovery/
https://www.theworlds50best.com/discovery/Establishments/Poland/Warsaw/The-Roots.html

The Roots Cocktail Bar & More
www.therootsbar.com
instagram: @The_Roots_Warsaw
Facebook: www.facebook.com/therootswarsaw/

Źródło i zdjęcia: materiał prasowy

jackrecommends #coctail #bar #theroots #warszawa #wyróżnienie #worlds50best #restauracje #atelieramaro #senses #dyletanci #waterwine #kulinaria #turystyka #trendy