Ekstra

Jak Polacy podróżują po Polsce?

Jak wynika z raportu firmy Triverna, Polacy doceniają swój kraj, bo aż 98% ankietowanych uważa, że warto podróżować po Polsce. Wyniki badania odpowiadają również na pytania dlaczego warto podróżować właśnie tutaj, kiedy w trakcie roku wyjeżdżamy najczęściej, jak, gdzie i za ile podróżujemy po Polsce oraz jak zachowujemy się w hotelach. Ciekawe bardzo…

Krajowe wyjazdy z reguły nie są długie. Aż 66% badanych ogranicza się jedynie do weekendowych wypadów. Ulubioną porą na podróże po Polsce jest lato, a w szczególności miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. Blisko co ósma osoba planuje swoje wyjazdy również na maj lub wrzesień.

Wśród najczęściej wybieranych opcji noclegowych podczas krajowych wyjazdów dominują przede wszystkim prywatne kwatery lub pokoje gościnne oraz hotele. Z tych pierwszych korzysta co trzecia osoba, z tych drugich – co piąta. Przy wyborze noclegu zwracamy uwagę przede wszystkim wyposażenie pokoju. Tę kwestię jako najważniejszą wskazało blisko 50% badanych. Dla co czwartej osoby kluczowe są również takie elementy, jak dostęp do internetu, miejsce parkingowe tuż przy obiekcie czy wliczone w koszty wyżywienie. „Co ciekawe, te udogodnienia są dla nas znacznie bardziej istotne niż lokalizacja miejsca noclegu, a nawet jego cena” – piszą autorzy raportu.

Według hotelarzy sposób podróżowania Polaków bardzo się zmienił w ostatnich latach. „Dziś to typowy wypoczynek, a nie wyrwanie się na szybką imprezę” – opowiada w raporcie jeden z nich. Mimo to wciąż mamy trochę do nadrobienia, jeśli chodzi o kulturę podróżowania i panujące w hotelach zwyczaje. „Goście opróżniają minibarek i nie płacą. Ciągle się dziwią, że muszą dawać dane karty do preautoryzacji” – żali się pracownik hotelu.

Zdjęcie tytułowe: archiwum hotelu Narvil
Źródło i grafiki: www.triverna.pl