Imprezy

Zespół Mazowsze dla najmłodszych

Od siedemdziesięciu lat zespół „Mazowsze” wciąż świeży i pełen energii, zaraża entuzjazmem swoich widzów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że szczególne miejsce w działalności zespołu zajmują dzieci. To dla nich bramy parku w Karolinie zawsze są otwarte. Dla nich też członkowie „Mazowsza” przygotowują atrakcje, których trudno szukać gdzie indziej.

Dzieci to podobno najtrudniejsza publiczność. Nie dość, że nie zadawalają się byle czym, to jeszcze szczerze i bez żadnego wstydu potrafią powiedzieć, czy im się coś podobało, czy nie. Tym bardziej „Mazowsze” z dumą może się pochwalić swoją ofertą koncertów edukacyjnych. Bo chyba jeszcze nie zdarzyło się w historii zespołu, żeby młoda publiczność wyszła z Sali widowiskowej niezadowolona. Ruch, energia, feeria barw, z jakimi mamy do czynienia na scenie podczas tych spektakli, sprawiają że zarówno dzieci jak i ich wychowawcy zawsze są pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli. W tej chwili w ofercie „Mazowsza” znajdują się dwa koncerty edukacyjne dla młodych widzów: Kraina marzeń i Magiczna podróż, a ostatnio dołączył do nich spektakl dla trochę starszych dzieci: Romanca a la kujawiak. Wszystkie koncerty wprowadzają widza w świat folkloru oraz tańców narodowych. Razem z bohaterami wędrują przez świat tańca i muzyki, poznając polskie tańce narodowe – Poloneza, Mazura, Oberka, Kujawiaka i Krakowiaka.

Ale nie tylko sala widowiskowa i spektakle przyciągają do „Mazowsza” najmłodszych. Atrakcją jest także zwiedzanie całego zespołu parkowo-pałacowego, na czele z pałacem, w którym narodziło się „Mazowsze”. To miejsce magiczne, nad którym unosi się opiekuńczy duch Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Mazowszański pałac kryje w sobie wiele tajemnic, a podczas zwiedzania siedziby zespołu dzieci mają okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o początkach, podróżach i koncertach „Mazowsza” oraz obejrzeć wspaniałe eksponaty, dary od koronowanych głów i ważnych gości i pamiątki przywiezione z zagranicznych wojaży, często z bardzo dalekich zakątków świata.

W nowej sali widowiskowej „Mazowsza” życie zaczyna tętnić już od wczesnych godzin popołudniowych. Codziennie odbywają się tu bowiem warsztaty „Roztańczeni z Mazowszem”. Uczestniczą w nich dzieci, już od 4 roku życia, ćwicząc na zajęciach tańce ludowe, towarzyskie, nowoczesne, hip-hop, czy klasyczny balet. Wszystko odbywa się pod okiem wykształconych pedagogów, którzy na co dzień są tancerzami baletu „Mazowsza”. Warsztaty rozpoczynają się corocznie wraz z nowym rokiem szkolnym i kończą się w czerwcu dwudniowymi koncertami, na których dzieci prezentują układy taneczne, poznawane podczas warsztatów.

Tradycją „Mazowsza” stał się Piknik Rodzinny – dwudniowa impreza dla całych rodzin, podczas której szczególnie na najmłodszych uczestników Pikniku, czeka wiele atrakcji. Na 14 hektarach powierzchni Parku w Karolinie ustawionych jest kilka scen. Odbywają się na nich koncerty nie tylko typowo mazowszańskie, z ludowym repertuarem, ale także koncerty rozrywkowe czy kameralne, z muzyką poważną. Dzieci mogą spędzić czas w specjalnie przygotowanej strefie dziecka, gdzie dominują dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Atrakcją jest także grupa cyrkowa, prezentująca swoje umiejętności, a także prowadząca warsztaty z żonglerki czy chodzenia na szczudłach. Obowiązkowe malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i dmuchanie balonów także gromadzi tłumy maluchów. Warsztaty z tańca, śpiewu, grania na instrumentach, zajęcia plastyczne oraz zabawy ruchowe to tylko jedne z wielu niespodzianek czekających tego dnia na dzieci w siedzibie „Mazowsza”.

 

DRUGI RODZINNY PIKNIK Z ZESPOŁEM MAZOWSZE

Termin: 16-17 czerwca 2018
Darmowy dojazd kolejką WKD na podstawie opaski silikonowej wydawanej w kasie biletowej „Mazowsza” w Otrębusach oraz kasach WKD (Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota, Grodzisk Maz. Radońska) od 4 czerwca na hasło RODZINNY PIKNIK Z ZESPOŁEM MAZOWSZE.
Parking przed salą widowiskową będzie nieczynny. Zachęcamy do korzystania z parkingu przy Zespole Szkół w Otrębusach, ul. Piaseckiego 2.

Więcej informacji: www.mazowsze.waw.pl

 

 

Źródło i zdjęcia: www.ModaNaMazowsze.pl
Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #spiew #taniec #zespolmazowsze #mazowsze #dzieci #rodzina #piknik>