Miejsca

Do ZOObaczenia w ZOO

Przepis na idealny dzień z rodziną? Piękna pogoda, natura, trochę nauki i mnóstwo świetnej zabawy. To wszystko można znaleźć w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. W tym roku na najmłodszych czeka wyjątkowo wiele atrakcji.

 

Pierwsze naprawdę ciepłe dni w roku to bez wątpienia najlepszy moment na wizytę w ZOO. Do życia budzi się nie tylko roślinność, ale także zwierzęta. W wielu zagrodach i na wybiegach pojawiły się urocze maluchy, które powoli poznają swoje otoczenie. Bez wątpienia w tym sezonie największe zainteresowanie zwiedzających będzie budził maleńki (choć ważący już niemal 100 kg!) nosorożec indyjski, który na świat przyszedł w marcu. To ogromny sukces Ogrodu, rzadki gatunek jest bowiem zagrożony wyginięciem.

Jakie jeszcze zwierzaki czekają na nas w stołecznym ZOO? Zobaczymy tam w sumie kilkanaście tysięcy różnorodnych gatunków, od pająków i kolorowych papug, po majestatyczne ssaki: między innymi słonie, żyrafy czy goryle. Jedną z największych atrakcji jest ubiegłoroczny nabytek Ogrodu – przepiękne pantery śnieżne o egzotycznych imionach Jamir i Ayana.

Warto zwrócić uwagę na specjalne wydarzenia przygotowane okazji obchodzonych w tym roku 90. urodzin ZOO. Każdy miesiąc poświęcony jest innej tematyce i wybranemu zwierzęciu. Do 25 maja tematem przewodnim będzie Ptasi Azyl, a bohaterem stanie się sympatyczny wróbel Ćwirek. Dzieci dowiedzą się między innymi jak wygląda ratowanie skrzydlatych istot: zarówno tych rzadkich, jak i powszechnie żyjących w miastach. Pod koniec maja będziemy mogli dowiedzieć się więcej o edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Gwiazdą miesiąca będzie żółw błotny imieniem Drapana, który zaprasza na swoje święto 26 maja.

Starsze dzieci z pewnością chętnie odwiedzą mieszczącą się na terenie ZOO słynną willę Żabińskich. To tam podczas II wojny światowej dyrektor Ogrodu Antoni Żabiński i jego żona ukrywali osoby potrzebujące pomocy – głównie Żydów zbiegłych z getta. Ich losy przedstawia hollywoodzki film „Azyl” z 2017 r. z popularną amerykańską aktorką Jessicą Chastain w roli głównej.

Aby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, na wizytę w Ogrodzie Zoologicznym należy przeznaczyć co najmniej 2-3 godziny. Bilety wstępu, zależnie od pory roku i przysługujących zniżek, kosztują od 13 do 25 złotych.

Więcej informacji: www.zoo.waw.pl

 

Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
Źródło: www.ModaNaMazowsze.pl
Zdjęcie: Pixabay
*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #dzieci #zoo #zwierzeta #warszawa>