Imprezy

Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy i iluminacja Warszawy

Podobnie jak w innych europejskich miastach Jarmark Bożonarodzeniowy tradycyjnie zagościł także w Warszawie, na Międzymurzu Starego Miasta. Jest to jeden z najpiękniejszych polskich jarmarków i kolejna atrakcja turystyczna, którą chętnie odwiedzają zarówno mieszkańcy jak i goście z całego świata. W tym samym czasie rozbłyśnie jak co roku fantastyczna, zimowa iluminacja Warszawy.

 

Od 25 listopada 2017 roku codziennie aż do 07 stycznia 2018. Jarmark będzie czynny w godzinach 11:00 – 20:00 z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy to otwarty będzie w godzinach 11:00 – 21:30.

Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego napojów i czekoladowych wyrobów oraz tradycyjnych potraw, na mieszkańców Warszawy i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. W tym roku nie zabraknie niespodzianek! Oczywiście nie zdradzimy wszystkiego od razu, jednak możecie się spodziewać przepięknego Domku Mikołaja, który pozwoli na pełne magii spotkania w rodzinnej atmosferze. Pojawi się też maskotka Jarmarku, a zrobione wspólnie z nią zdjęcie będzie piękną pamiątką z wizyty na Jarmarku.

W strefie gastronomicznej tradycyjnie królował będzie grill i staropolskie potrawy. Pojawią się tradycyjne wyroby wędliniarskie. Wśród przekąsek i łakici zobaczymy wyroby czekoladowe, turecką chałwę, tradycyjne ciasta i ciasteczka, herbatę świąteczną i inne aromatyczne gorące napoje.

Znajdzie się coś pysznego dla każdego – i dla dzieci, i dla dorosłych.

Obok niezwykłych drewnianych chatek pojawią się świąteczne dekoracje wykonane przez polskich rzemieślników. Aleje Jarmarku zdobić będą przepiękne, żywe, ozdobne choinki świąteczne.

Świąteczna iluminacja w Warszawie instalowana była w mieście już od początku listopada. Udekorowano około 20 kilometrów ulic. Co roku na placu Zamkowym gromadzą się tysiące Warszawiaków i turystów, aby zobaczyć, jak po raz pierwszy zapala się ogromna choinka, a następnie tłumy udają się na spacer Traktem Królewskim, który będzie główną osią zimowej iluminacji.

Potwierdzona już data inauguracji to 9 grudnia o godz.17:00, kiedy rozbłysną lampki na choince obok Zamku Królewskiego i w całej Warszawie. Czekamy jednak na oficjalne ogłoszenie daty.

Czy wiecie, że iluminacja świąteczna w Warszawie jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. W postaci pojedynczego łańcucha liczyłaby łącznie około 680 kilometrów długości, a dekoracje dowozi łącznie aż 60 tirów. Składają się one z blisko 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED i prawie 1300 elementów dekoracyjnych: iluminacji latarniowych, przewieszek, girland, kurtyn świetlnych, sopli i dekoracji wolno stojących.

 

Zdjęcie: Pixabay
Źródło: Kulturalna Warszawa

*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #swieta #bozenarodzenie #jarmark #iluminacja #warszawa #warsaw #turysci #atrakcje #choinka>