Imprezy

Rodzinne Dni Konstancina

W weekend 9 i 10 czerwca warto wybrać się na Dni Konstancina, święto jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Dwa dni pełne wyjątkowych, rodzinnych atrakcji. W programie mnóstwo warsztatów, pokazów, zabaw, koncertów oraz Parada i Piknik Retro, które przeniosą nas w czasy przełomu XIX i XX wieku, kiedy powstało letnisko.


Dni Konstancina to wydarzenie gwarantujące nie tylko różnorodną, rodzinną rozrywkę oraz koncerty znanych artystów, lecz także promujące fascynującą historię, imponujące zabytki i walory turystyczne Konstancina-Jeziorny, jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

W sobotę, 9 czerwca o godz. 13 w Parku Zdrojowym zacznie się rodzinny piknik. W programie, m.in. animacje, gry i zabawy dla dzieci warsztaty plastyczne, zawody rekreacyjno-sportowe oraz pokazy modeli pływających na Jeziorce. Nie zabraknie również stoisk handlowych, gastronomicznych, dmuchanych zabawek i malowania buzi. Niezwykle interesująco zapowiadają się warsztaty „Rysunku 3D” (godz. 15-17). To metoda łącząca technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Dzięki długopisom 3D dzieci będą mogły narysować sobie, co tylko zechcą. Nie zabraknie również koncertów w amfiteatrze, które zwieńczy występ gwiazdy – Natalii Nykiel (godz. 20).

Niedzielna część obchodów tym razem przeniesie uczestników w barwne czasy Belle Epoque czyli lata przełomu XIX i XX wieku, kiedy powstało podwarszawskie letnisko. Swoistą podróż w czasie zapewnią Piknik Retro z atrakcjami sprzed ponad stu lat oraz efektowna Parada Retro w strojach z epoki przy akompaniamencie klimatycznej muzyki. Głównymi ulicami miasta o godz. 13.30 nie tylko przejdą damy w wytwornych sukniach i panowie w eleganckich cylindrach, lecz także przejadą zabytkowe samochody, trycykle i dorożki. Nie zabraknie cyrkowców i orkiestry strażackiej.

W amfiteatrze od godz. 14 będzie można obejrzeć m.in. pokazy mody i tańca Bell Epoque Szkoły Tańca Jane Austen z Krakowa oraz pokaz akrobacji cyrkowych. Nie zabraknie również warsztatów i zabaw w stylu retro, m.in. cyrkowych, plastycznych, sportowych, teatralnych i tanecznych. Na niedzielnych warsztatach plastycznych (godz. 14-17) „Belle Epoque” najmłodsi zajmą się modą przełomu wieku XIX i XX. Z kolei warsztaty teatralne (godz. 14-17) „Na deptaku w Konstancinie” to zabawa polegająca na tworzeniu żywych obrazów, scenek, nawiązujących do historii i znanych postaci. Będzie można też przepłynąć się tradycyjną łodzią, przejechać się dorożką lub bicyklem, a także obejrzeć zabytkowe auta i podziwiać panoramę miasta podczas lotu balonem (godz. 18-21). Natomiast żywą lekcją historii będzie gra miejska „Wehikuł czasu” (godz. 14.30-17.30), która przybliży uczestnikom historię tego okresu. Gracze wezmą udział w pasjonującym śledztwie. Tego dnia nie zabraknie również konkursu na najlepsze przebranie retro i pikniku na trawie z tradycyjnymi, konstancińskimi słodkościami. Dzień zwieńczy plenerowa potańcówka, którą w altanie poprowadzi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

 

 

Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
Źródło i zdjęcia: www.ModaNaMazowsze.pl

*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #rodzina #piknik #retro #konstancin>