Imprezy

Muzeum Warszawy

Jeszcze więcej rzeczy warszawskich już 9 czerwca! Zbliża się otwarcie drugiej części wystawy głównej, które będzie publicznym, dwudniowym wydarzeniem. W programie znajdzie się koncert orkiestry symfonicznej, mnóstwo warsztatów, zajęć edukacyjnych i wiele innych atrakcji. Zapraszamy w weekend 9-10 czerwca 2018 roku.

 

W 11 gruntownie odrestaurowanych i zmodernizowanych kamienicach na Rynku Starego Miasta otwartych zostanie ostatnich 13 gabinetów tematycznych. Będzie to wyjątkowa chwila, bo raz pierwszy publiczności zostaną zaprezentowane wszystkie 7352 rzeczy w 21 gabinetach tematycznych, a wśród nich, m.in.: Gabinet Ubiorów, Gabinet Opakowań Firm Warszawskich, Gabinet Zegarów czy Gabinet Fotografii.

9 i 10 czerwca Muzeum Warszawy będzie otwarte dla zwiedzających do późnych godzin wieczornych. Na Rynku Starego Miasta oraz we wnętrzach kamienic odbędą się oprowadzania oraz zajęcia edukacyjne dla osób dorosłych i rodzin z dziećmi. Jednym z takich warsztatów będzie warsztat z fotografii otworkowej. Podczas warsztatów uczestnicy wejdą do środka aparatu fotograficznego, zbudują własne aparaty tzw. potworki, wykonają nimi zdjęcia i samodzielnie wywołają je w mini ciemni fotograficznej. Sobotni wieczór, między godz. 19.00 a 20.00 zwieńczy koncert Sinfonia Varsovia.

Niedzielne świętowanie rozpoczniemy budowaniem kamienicy z wcześniej przygotowanych przez animatora wykrojów tekturowych. Przygotowane miniatury budowli uczestnik będzie miał możliwość zabrania ze sobą.

Liczne atrakcje nie tylko dla rodzin z dziećmi czekają także po prawej stronie Wisły. Sposobów, by zakochać się w prawobrzeżnej Warszawie jest wiele. Rodziców pozostających na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim wraz z dziećmi zapraszamy na zajęcia muzealne w cyklu spotkań ,, Do Muzeum z nosidełkiem”. Podczas nich roztrząsane są palące lokalne tematy, takie jak: zabudowania pofabryczne lub pozostałości Pragi wielokulturowej. Natomiast dla najmłodszych w ramach Małej Akademii Praskiej przygotowaliśmy interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami.

 

Muzeum Warszawy (w latach 1949–2014 Muzeum Historyczne m.st. Warszawy) – muzeum gromadzące i prezentujące zbiory związane z historią Warszawy. Siedziba główna muzeum znajduje się w jedenastu połączonych ze sobą staromiejskich kamienicach – ośmiu po stronie Dekerta na Rynku Starego Miasta i trzech przy ul. Nowomiejskiej.

Adres: Rynek Starego Miasta 28-42, 00-272 Warszawa
Telefon: +48 22 277 44 02
Internet: www.muzeumwarszawy.pl

 

 

Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
Źródło i zdjęcia: www.ModaNaMazowsze.pl
*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #dzieci #rodzina #warszawa #muzeum #muzeumwarszawy>