Imprezy

Królewskie śniadanie

Zacznijcie dzień od śniadania na trawie! Poznajcie smak kuchni staropolskiej i dowiedzcie się, jakie jedzenie pasuje najlepiej do Waszej osobowości. Plenerowe wydarzenie kulinarne w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie z królewskim śniadaniem skomponowanym na podstawie teorii humoralnej już w sobotę 23 czerwca od godz. 10.00 do 12.00. Jak będzie smakowało? Wszystko zależy od humoru…


Czerpiąc inspiracje ze staropolskich książek kucharskich i bazując na teorii humoralnej, przygotujemy cztery stoły, a na nich dania dobrane do: sangwiników, flegmatyków, melancholików i choleryków. W wyborze właściwego stołu pomożemy Wam, dając do rozwiązania krótki test.

Śniadaniowe menu skomponował prof. Jarosław Dumanowski, historyk kulinariów i redaktor serii wydawniczej „Monumenta Poloniae Culinaria”, który staropolskie zalecenia mistrzów kuchni z wyczuciem dostosowuje do potrzeb dzisiejszych smakoszy. Potrawy przygotuje wilanowski zespół kulinarny pod przewodnictwem Norberta Sokołowskiego. A na koniec… odwiedzi nas sam król!

„Śniadanie u króla” jest częścią międzynarodowego projektu „Miejsce przy królewskim stole” współorganizowanego przez 19 instytucji w 11 krajach. 23 czerwca wszyscy goście Europejskich Rezydencji Królewskich zgromadzą się w pałacowych ogrodach na wspólnym wydarzeniu plenerowym.

WIĘCEJ o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1513854318743679/
WIĘCEJ o projekcie: www.europeanroyalresidences.eu

 

Zdjęcie startowe: Pixabay
Źródło i zdjęcie: Muzeum Pałacu w Wilanowie

*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #wilanow #sniadanie #muzeum #kulinaria #kuchnia>