Miejsca

Wisła – 19. Dzielnica Warszawy

Takiej rzeki nie znajdziesz w innych europejskich stolicach! Nad jej brzegiem spotykają się natura, rozrywka, kultura, kulinaria i niesamowita architektura. Gdy znajdziesz się nad jej brzegami, poczujesz, że jesteś w zupełnie innym świecie. Tutaj każdy kilometr brzegu będzie zupełnie nowym odkryciem. Nic dziwnego, że Wisła doczekała się miana 19. dzielnicy Warszawy. A na początek najlepiej zwiedzać ją z pokładu statku, łodzi, kajaka…


Po lewej stronie kuszą uwielbiane przez mieszkańców i turystów bulwary wiślane, a na nich kawiarenki i bary, punkt widokowy, miniplaża, trampoliny i ścieżka rowerowa. Warto także zajrzeć do położonego nad Wisłą Centrum Nauki Kopernik, ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego czy Muzeum Sztuki Współczesnej. Prawa strona rzeki to z kolei naturalny, pełen dzikich ptaków obszar Natura 2000.

Między brzegami Wisły kursują bezpłatne promy, które pozwolą Ci spojrzeć na Warszawę z zupełnie innej perspektywy. Wybierz się w rejs tramwajem wodnym, a jeśli masz wolny cały dzień – popłyń statkiem na wycieczkę za miasto. Nie zapomnij też o miejskich plażach – do wyboru masz kilka miejsc, w których możesz opalać się, grillować, budować z dziećmi zamki z piasku czy rozegrać mecz siatkówki plażowej. Idealną propozycją na piątkowy lub sobotni wieczór jest położony nieopodal Wisły Multimedialny Park Fontann. Latem prezentowane są tam zapierające dech w piersiach spektakle łączące muzykę, światło i wodę.

Warszawska Wisła z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. W samym centrum miasta mamy do dyspozycji przestrzeń, która pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się jak na wakacjach. Przestronne plaże, tereny zielone, liczne restauracje i klubokawiarnie, kluby sportowe oraz szeroka oferta żeglugowa, to tylko fragment tego, co można zobaczyć, odwiedzić, zwiedzić nad Wisłą.

Prowadzone przez miasto projekty wiślane pozwalają każdemu odnaleźć coś dla siebie nad rzeką. Zwolennicy sportów mają do dyspozycji ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu, Nadwiślański Szlak Rowerowy (NSR), siłownie plenerowe, pumptruck i welodrom oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Turyści na pewno zechcą przespacerować się bulwarami wiślanymi i obejrzeć niezapomniany pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Rodziny z dziećmi mogą się udać na wybraną plażę na piknik, a zwolennicy zabawy do licznych klubokawiarni. Ile ludzi, tyle pomysłów i możliwości spędzenia czasu nad Wisłą.

Aquatica
Trzy komfortowe, drewniane łodzie, z których każda na pokład może zabrać 12 osób.
Rejsy: dla osób indywidualnych i grup – wieczory panieńskie i kawalerskie, urodziny, rocznice itp., muzyka na żywo, profesjonalna obsługa kelnerska.

Adres: Przystań Aquatica – Plaża Praska, ul. Ratuszowa
Mail: przystanaquatica@gmail.com
Tel: +48 534 222 226
Internet: www.aquaticawarszawa.pl, www.facebook.com/przystanaquatica/

Flota 511
Tradycyjne łodzie drewniane (bat wiślany), Stand Up Paddle (deska z wiosłem), kajaki.
Rejsy: czartery, wieczory panieńskie, imprezy integracyjne na wodzie, sesje zdjęciowe, rejsy widokowe, stała trasa – pętla klubowa.

Adres: Przystań Flota 511 – Plaża Płyta Desantu
Tel: +48 502 388 639
Internet: www.facebook.com/flota511

iBarka
Nowoczesny, przeszklony katamaran z 2016 roku – 16 m długości i 5.5 m szerokości. Taras, dwie toalety, klimatyzacja, wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy, ekran LCD 80 cali i 6 tabletów. Obiekt stworzony jest do realizacji konferencji, warsztatów, spotkań i wyjątkowych wydarzeń. Rejsy dopasowane do potrzeb zamawiającego.

Adres: Cypel Czerniakowski – Plaża Płyta Desantu
Mail: fundacjadodziela@gmail.com
Tel: +48 501 404 990
Internet: www.infobarka.pl, www.facebook.com/iBarka/

Kurka Wodna
Katamaran „Kurka Wodna Młociny” to pływający domek zaprojektowany i wybudowany w 2007 roku przez Jana Osińskiego. Rejsy w kierunku Twierdzy Modlin, centrum Warszawy i przeprawa międzybrzegowa na Białołękę. Rejsy ornitologiczne, przyrodnicze, historyczne. Możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych.

Adres: Przystań Młociny – 525 km Wisły
Mail: kurkawodnamlociny@gmail.com
Tel: +48 782 241 399, +48 501 757 385
Internet: www.facebook.com/Kurka-Wodna-Młociny

Miami Wars
Flota nowoczesnych łodzi motorowych. Rejsy o wschodzie i zachodzie słońca, widokowe, rekreacyjne, organizacja wydarzeń na wodzie i na lądzie. Imprezy firmowe i okolicznościowe.

Adres: Cypel Czerniakowski – Przystań Miami Wars
Mail: ahoj@miamiwars.pl
Mail: +48 791 149 490
Internet: www.miamiwars.pl, facebook.com/MiamiWars

Inna Bajka
Inna Bajka to kameralny statek dedykowany rejsom wycieczkowym po Wiśle. Tradycyjna drewniana szkuta z wysokimi bezpiecznymi burtami i wygodnymi ławkami. Rejsy indywidualne i grupowe, warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane na wodzie, wycieczki na całym odcinku warszawskiej Wisły, przeprawa międzybrzegowa.

Adres: Port Czerniakowski, ul. Solec 8, 00-439 Warszawa
Tel: +48 501 626 119
Internet: www.facebook.com/pg/InnaBajkaRejsy

Po Wiśle
Dwa nowoczesne, kameralne i ekskluzywne 12-osobowe katamarany. Posiadają przestronny pokład słoneczny, eleganckie, ogrzewane wnętrze z kanapami, barem, zapleczem gastronomicznym i toaletą. Na pokładzie sprzęt multimedialny, nagłośnienie i oświetlenie. Konstrukcja statków umożliwia swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.
Rejsy turystyczne i widokowe – 5 mostów warszawskich.

Adres: Port Czerniakowski – Płyta Desantu
Mail: info@po-wisle.pl
Tel: +48 536 777 536
Internet: www.po-wisle.pl, www.facebook.com/PWisle

Żegluga Warszawska
Rejsy po Wiśle eleganckimi statkami Werner oraz Loewentin z 1892 roku. Indywidualne rejsy spacerowe z przewodnikiem, wycieczki dla szkół, kompleksowa obsługa imprez okolicznościowych – catering, dedykowany wystrój i szereg dodatkowych atrakcji.

Adres: Bulwar Jana Karskiego – Barka Atalanta (Sen Nocy Leniej)
Mail: biuro@zeglugawarszawska.pl
Tel: +48 608 833 126, +48 608 833 126
Internet: www.zeglugawarszawska.pl, www.facebook.com/zeglugawarszawska

Szerokie Wody
Tradycyjna łódź drewniana (galar). Nietypowa wiślana krypa z zadaszeniem na pokładzie. Możliwość transportu do 12 osób i 12 rowerów. Rejsy z przewodnikiem, widokowe, weekendowe przeprawy międzybrzegowe, indywidualnie zorganizowane wycieczki.

Adres: Port Czerniakowski – Plaża Płyta Desantu, ul. Solec 8, 00-410 Warszawa
Tel: +48 606 777 154
Internet: www.facebook.com/Fundacja-Szerokie-Wody

Taxi Wisła
Tradycyjna łódź drewniana (bat). Rejsy na całym odcinku warszawskiej Wisły. Rejsy dla grup zorganizowanych, na indywidualne zamówienie, wyprawy poza Warszawę, sesje zdjęciowe, pikniki z posiłkiem z kociołka. Rejsy na wiosłach i na żaglu, z muzyką, z przewodnikiem, również o wschodzie i o zachodzie słońca. Możliwość zorganizowania większej ilości łodzi oraz niestandardowych atrakcji i aktywności na Wiśle.

Adres: Port Czerniakowski – Plaża Płyta Desantu, ul. Solec 8, 00-410 Warszawa
Mail: fundacja@domwisly.pl
Tel: +48 605 143 904
Internet: www.taxiwisla.waw.pl, www.facebook.com/taxiwisla

NaKajak
Mobilna wypożyczalnia kajaków. Spływy kajakowe na wszystkich odcinkach warszawskiej Wisły. Wydarzenia specjalne organizowane na zamówienie. Rejsy z plaży Romantycznej na Wawrze w kierunku plaży pod mostem Poniatowskiego.

Adres: miejsce podstawienia sprzętu ustalane z klientem
Mail: biuro@nakajak.com
Tel: +48 796 188 809
Internet: www.nakajak.com, www.facebook.com/naKajak

SUP Academy Poland
Szkółka oraz wypożyczalnia stand up paddle, longboard, wakeboard, windsurfing, surfing na plaży przy Płycie Desantu.

Adres: Plaża Płyta Desantu, ul. Solec 8, 00-410 Warszawa
Mail: info@supacademy.pl
Tel: +48 606 309 021
Internet: www.supacademy.pl, www.facebook.com /supacademypoland/

Warsaw Wake Academy
Jeden z niewielu torów wakeboardowych w środku dużego miasta. Specjalnie przygotowana przestrzeń dla miłośników sportów wodnych w Porcie Czerniakowskim. Nowoczesny kompleks sportów wodnych, który składa się z toru wodnego oraz wyciągu – System 2.0.

Adres: Port Czerniakowski, ul. Czerniakowska 128, Warszawa
Tel: +48 721 878 787
Internet: www.wwa2.pl, www.facebook.com/pg/wakeboardwarsaw

Warszawskie Linie Turystyczne ZTM
Statki Żeglugi Stołecznej zapewniają rejsy tramwajem wodnym wzdłuż brzegów rzeki z Podzamcza w kierunku Grubej Kaśki dla grup do 150 osób oraz całodniowe wycieczki statkiem Zefir – Kanałem Żerańskim na Zalew Zegrzyński i do Serocka. Codziennie dostępne są również bezpłatne, promowe przeprawy międzybrzegowe w czterech miejscach nad Wisłą.

Adresy: Statek Wars, rejsy po Wiśle – Bulwar Jana Karskiego, statek Zefir, wycieczki nad Zalew Zegrzyński – Port Żerań, przeprawy promowe „Słonka”: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, „Pliszka”: Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy, „Wilga”: Podzamcze-Fontanny – ZOO, „Turkawka”: Nowodwory – Łomianki
Internet: ztm.waw.pl

 

Zdjęcia: Facebook
Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #warszawa #wisła #rzeka #wisla #rejsy #rokwisły>