Imprezy

Spartan Race – sposób na życie

Teraz każdy może podjąć wyzwanie i pokonać trasę Reebok Spartan Race na PGE Narodowym. 26 sierpnia odbędzie się tu wyścig Spartan Sprint, czyli bieg na dystansie 5+ km z 25 przeszkodami. W Warszawie dostępne będą również specjalne trasy dla dzieci, rodzin z dziećmi i dla niepełnosprawnych. Wyzwanie, przygoda, emocje i pokonanie własnych słabości – to cel dostępny dla każdego.

 

Filozofia

Udział w wyścigu to możliwość poczucia rywalizacji, nie tylko z innymi zawodnikami ale przede wszystkim z samym sobą. Tutaj można sprawdzić swój chart ducha i przekroczyć granice swoich możliwości.

W całym kraju organizowane są imprezy o różnym charakterze – tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Bez względu na to na jakim jest poziomie i jakie ma cele, czy jest indywidualistą czy członkiem dużej grupy treningowej, która chce się dobrze bawić. Spartan Race jest miejscem dla doznawania ekstremalnych przeżyć – na swoją miarę i w swoim tempie.

Spartan Race to sport, społeczność, filozofia, program treningowy i żywieniowy – z codziennymi poradami, filmikami, serią książek, wyścigami dla dzieci i młodzieży, sprzętem treningowym, kanałem telewizyjnym w NBC Sport series, cyfrowym magazynem, a także biegiem przeszkodowym.

 

Co jest do pokonania

Reebok Spartan Race jest innowacyjnym biegiem przeszkodowym na światową skalę z ponad 130 biegami na całym świecie. Oferuje trzy podstawowe biegi różniące się dystansem, ilością przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 20+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 25+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 30+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli pokonasz te 3 dystanse- zdobywasz medal zwany TRIFECTA.

Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse 750 m – 2,5 km), Spartan Special (bieg dla osób niepełnosprawnych lub upośledzonych), ale jest również coś dla tych, którzy chcą czegoś naprawdę ekstremalnego: Hurricane Heat (wyzwanie w stylu bootcamp) oraz Ultra Beast (42+ km, 60+ przeszkód).

 

Pobiegnij w Warszawie

W Warszawie na PGE Narodowym do pokonania będzie dystans Reebok Spartan SPRINT. To najkrótsza trasa. Idealna dla sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania; od osób pierwszy raz biorących udział w Spartan Race, aż po doświadczonych biegaczy. Sprint 5 km+ może być najkrótszym z biegów, ale ma ponad 20 charakterystycznych dla Spartan Race przeszkód. Chociaż biegi przeszkodowe kojarzone są głównie z terenami górskimi lub podmiejskimi, tym razem zasieki, ściany, liny a nawet doły z błotem rozstawione zostaną na płycie stadionu oraz wokół niego.

Ten bieg jest dla każdego, niezależnie od wieku i formy – wystarczy pokonać go w swoim tempie. Na trudniejszych przeszkodach z pewnością ktoś z drużyny poda pomocną dłoń. Reebok Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Prawdziwa satysfakcja przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie biegu.

Jeśli wydaje ci się, że nie dasz rady, to jesteś w błędzie. Każdy może stanąć na starcie i pokazać samemu sobie, na co go stać.

 

Dystanse dla rodzin i dzieci

Sobota na PGE Narodowym będzie świętem rodzinnym – na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi wystartują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-10 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat. Dystanse do pokonania mają od 750 m do 2,5 km.

 

Program wydarzeń

Impreza jest otwarta dla widzów, którzy zarówno z trybun jak i na całej trasie będą mogli obserwować jak biegacze, czy też znajomi radzą z tym wyzwaniem.

Pierwsza startują dwie fale Elite – czyli doświadczonych zawodników i zawodniczek . Mężczyźni o godzinie 9:00, a 10 minut później – kobiety.

Fale open – dla wszystkich pozostałych, wśród których znajdzie się wielu amatorów czy debiutantów startują co 10 minut od godziny 9:40 do 13:20

O godzinie 10:35 na osobnym torze startują uczestnicy na wózkach! To drugi raz w Polsce a Spartan Race jako jedyny ma taką inicjatywę.

Na specjalnie przygotowanym torze dla najmłodszych będą startowały dzieci – początek o 11:25.

 

Zgłoszenia w dniu imprezy

Rejestracja internetowa trwała do ostatniej niedzieli 20 sierpnia na stronie spartanrace.pl. W tym czasie zarejestrowało się ponad 1300 uczestników, w tym 800 przez ostatnie 3 tygodnie. Około 100 z nich można określić jako zawodników, bo biorą udział w biegu po raz kolejny i osiągają najlepsze czasy. Jednak zdecydowana większość to uczestnicy, którzy chcą zmierzyć się głównie ze sobą – poprawić swój czas lub sposób pokonywania przeszkód, lub nawet dla których samo ukończenie biegu będzie sukcesem, bo nie są za bardzo aktywni na co dzień. Jak widać duch w narodzie nie ginie i jest coraz więcej odważnych, którzy chcą pokonywać własne słabości.

Decyzję o starcie można podjąć praktycznie do ostatniej chwili. Rejestracja „last minute” jest możliwa w dniu zawodów w godzinach od 7:30 do 11:30 w biurze zawodów.

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od trzech lat, jednak rok 2017 zaplanowany jest jako rekordowy pod względem liczby wyścigów. W tym sezonie odbyło się aż 10 biegów w 6 miastach Polski.

 

Źródło i zdjęcia: SpartanRace.pl

 

*   *   *   *   *

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #town #village #pomysł #idea #weekend #citybreak #atrakcje #attractions #przygoda #adventure #wakacje #holiday #wyprawy #expeditions #regionalne #regional #kuchnia #cuisine #kitchen #smak #taste #jedzenie #food #napoje #drinks #restauracje #restaurants #zdrowie #health #sport #aktywnosc #activity #rodzina #family #dzieci #children #noclegi #accomodations #hotele #hotels #goscinnosc #hospitality #wyszukiwarki #airbnb #drogi #roads #trasy #routes #szlaki #trails #komunikacja #communication #transport #pieszo #walking #rower #bike #samochod #auto #car #skuter #scooter #motocykl #motor #motorcycle #autobus #bus #tramwaj #tram #pociag #train #kajak #canoe #lodz #boat #statek #ship #samolot #plane #kultura #culture #rozrywka #entertainment #tradycje #tradition #wzornictwo #design #rekodzielo #handicraft #muzyka #music #koncert #concert #moda #fashion #festiwal #festival #rajd #rally #konkurs #competition #klub #club #spotkanie #meeting #ludzie #people #morze #sea #gory #mountains #jeziora #lakes #rzeki #rivers #natura #nature #wiosna #spring #lato #summer #jesien #autumn #zima #winter #prawdziwy #real #obraz #picture #foto #photo #krajobraz #landscape #fotografia #photography #zaproszenie #invitation #zapraszamy #welcome #spartan #spartanrace #spartanracesprint #spartanracewarsaw #niepełnosprawni #handicaped #rodzinnie #family #kibice #wyzwanie #przygoda #emocje #słabości #cel #zwycięstwo