Blog

RECENZJA – Nadwiślańskie historie Mazowsza

Nadwiślańskie historie Mazowsza to 15 wywiadów, 15 Ludzi Wisły, 15 pasji, 15 miejsc, 15 wydarzeń, 15 niepowtarzalnych, nadwiślańskich opowieści. To przewodnik zupełnie inny, niż to z czym się do tej pory spotykaliśmy. Przemawia historiami opowiedzianymi przez ludzi z Wisły i z nad Wisły. Wydaje Ci się, że znasz Wisłę – przeczytaj, bo możesz zostać zaskoczony… Nie znasz Wisły – to przeczytaj koniecznie. A potem spotkajmy się nad Wisłą!

 

Podróżowanie to nie tylko poznawanie miejsc, odkrywanie nowych zakątków, otwarcie się na krajobraz, przyrodę i historię wybranego za cel wędrówki miejsca. To także poznawanie ludzi, którzy współtworzą oblicze regionu, kształtują go, sami będąc pod wpływem otaczającej ich przestrzeni, a miejsce, w którym mieszkają, jest nie tylko punktem na mapie, ale częścią ich samych. Miejscem, z którym związali całe swoje życie, do którego biegną ich myśli – wspomnienia, troski codzienności, plany na przyszłość…

Autor przewodnika – Jacek Andrzej Kwiatkowski od urodzenia mieszka nad Wisłą, zatem rzekę ma we krwi. Jako zodiakalny Wodnik posiada unikalną umiejętność dzielenia się z otoczeniem przeżywanymi doświadczeniami i doznawanym pięknem. Pasjonat podróży, również tych po jeziorach, rzekach i morzach. W dziennikarstwie i fotografii czuje się jak ryba w wodzie. Jako znawca mediów tworzy wartki strumień komunikacji, ale bez lania wody. Z rzeki informacji skutecznie wyławia atuty ludzi, ich pasji, miejsc i wydarzeń. Prezentowany przewodnik to jego autorski pomysł, który daje nowy, niepowtarzalny obraz Wisły.

W przewodniku znajdziemy wiele szerzej nieznanych do tej pory zdjęć, zakątków i imprez nad Wisłą. A wszystkie historie na Mazowszu, tuż obok nas – wystarczy przeczytać, wybrać nam najbliższe i spotkać się nad Wisłą.

 

Wydawcą przewodnika jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i tam można otrzymać jego bezpłatne, książkowe wydanie. Przewodnik dostępny jest również w siedzibie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Warszawie przy ul. Nowy Świat 27/2.

 

Zdjęcie startowe: J.A.Kwiatkowski/GoodPress

 

>