Imprezy

Przewodnik-informator Noc Muzeów 2017 w Warszawie

Noc Muzeów to swoisty fenomen. Stoimy często po kilka godzin w kolejkach do muzeów, które są dostępne bez kolejki na co dzień, a w niektóre dni również bezpłatnie… Nieco przewrotnie zatem stwierdzę, że najlepszą stroną tej imprezy jest fakt, że w kolejkach można zawrzeć całkiem ciekawe znajomości z fanami kultury i sztuki o podobnych zainteresowaniach co nasze. I ta niepowtarzalna atmosfera jedynej takiej nocy w roku…

W tym roku w samej Warszawie i okolicach dostępne będą tego wieczoru i nocy aż 233 obiekty. To chyba kolejny rekord! Już sam rzut oka na mapkę przyprawia o zawrót głowy. No i jak zawsze w takich okolicznościach rodzi się pytanie – co wybrać? Na początek warto zaopatrzyć się w przewodnik po wszystkich obiektach Nocy Muzeów i mapkę transportu. Śpieszymy z pomocą!

POBIERZ PRZEWODNIK-INFORMATOR – NOC MUZEÓW WARSZAWA 2017

POBIERZ MAPĘ – TRASY LINII MUZEALNYCH

 

 

Każdy będzie miał oczywiście swoje preferencje, ale ze swojej strony polecałbym odwiedzenie obiektów, które nie są dostępne na co dzień normalnym śmiertelnikom:
– Kancelarię Prezydenta RP,
– Sejm i Senat RP,
– Komendę Główną Policji z atrakcjami,
oraz są ciekawe ze względu na program:
– mobilne studio Akademickiego Radia Kampus,
– Teatr Lalek Guliwer w kooperacji z ZOO,
– słodka trasę w Fabryce Czekolady E.Wedel,
a dodatkowo przejazdy po Warszawie zabytkowymi tramwajami na linii M i autobusami typu „ogórek”, w tym również kabrioletem na linii A.

 

 

NOC MUZEÓW – to największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze.

Główną rolą miasta jest wspieranie wszystkich działań promocyjnych Nocy Muzeum, w tym opracowanie i druk informatora, organizacja bezpłatnego transportu, przygotowanie i obsługa punktu informacyjnego.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej to właśnie do muzeów ustawiają się największe kolejki. Popularyzacja zbiorów sztuki to zadanie ambitne i ważne. Noc Muzeów ma w sobie lekkość – przez wzgląd na swoją specyfikę odbywa się w pewnej szczególnej i niepowtarzalnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich do nocnych wędrówek i ciekawych odkryć. Tej nocy sztuka należy do nas!

 


Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress
Źródło, grafiki i informator: Urząd Miasta Warszawy

#jackrecommends #pl #imprezy #events #miejsca #places #trendy #trends #podróże #travel #przygoda #adventure #styl #lifestyle #warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #poland #nocmuzeów #nocmuzeów2017 #muzea #atrakcje #zwiedzanie #kultura #sztuka #zabytki #fun #galerie #noc #nocmuzeow2017 #transport #sejm #senat #premier #prezydent #radio #radiokampus #wedel #policja #teatr #autobusy #tramwaje #kancelaria #belweder

 

>