Podróże

Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 – Certyfikat Internautów

Twój głos ma znaczenie! Nie pozwól, aby inni wybrali za Ciebie… Nie ukrywam, wybór może być trudny. Tym bardziej, że lista 16 propozycji to prawdziwe „must see” polskich atrakcji turystycznych. Osobiście jednak, wiedziony patriotyzmem lokalnym, zagłosuję na Królewski Ogród Światła w Wilanowie. A Ty – na kogo oddasz swój głos…?

 

Kilka minut po północy, w poniedziałek 6 listopada, odnotowano pierwsze kliknięcia nocnych marków na kontach kandydatów do Certyfikatów Internautów w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny. Kapituła konkursu wybrała już dziesiątkę tegorocznych laureatów, przyznała jedno wyróżnienie i najcenniejszy, Złoty Certyfikat. Do rozstrzygnięcia pozostało, komu przypadnie ostatni z Certyfikatów…?

 

 

Rywalizacja nadal trwa. Losy ostatniego tytułu w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych 2017 – będą się ważyły do końcowych minut niedzieli, 19 listopada. Głosowanie internautów (od kiedy zostało wprowadzone) miało jedyny w swoim rodzaju, koloryt i dramaturgię. Odmienną od okoliczności wyboru pozostałych Certyfikatów POT oraz Złotego Certyfikatu POT, którego dokonuje ścisłe grono kapituły. Z założenia ograniczone w decyzjach kryteriami narzuconymi przez sztywne ramy regulaminu.

Internauci kierują się wyłącznie własnymi sympatiami, emocjami czy sentymentalnymi skojarzeniami wakacyjnymi, związanymi z pobytem w tych i innych miejscach. Choć nie tylko. Te dwa krótkie tygodnie są sprawdzianem dla działów marketingu instytucji i organizacji odpowiedzialnych za promocję turystyki w regionach. Kampanie zachęcające do głosowania na produkty reprezentujące regiony, niejednokrotnie zaskakiwały pomysłowością, rozmachem i intensywnością. Promowały regionalne produkty profesjonalnie, uzyskując imponujące zasięgi i wskaźniki. Jak będzie w tym roku?

Przez wielu obserwatorów etap głosowania internautów uważany jest za najciekawszy, a nagroda w postaci zdobytego Certyfikatu, traktowana za bardziej wartościową od tej przyznawanej przez wąskie grono, ograniczone do kilkunastu osób. Ostatecznie kapituła internautów składa się z dziesiątków tysięcy jurorów z całego kraju. Dzięki temu, konkurs POT zyskuje na atrakcyjności, skupia większe zainteresowanie. Moment oficjalnego ogłoszenia wyników oczekiwany jest z niecierpliwością i podekscytowaniem przez liczne grono. Zarówno tych bezpośrednio zaangażowanych w głosowanie, jak i tylko zainteresowanych jego wynikiem. Formalnie poznamy je podczas gali 25. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Zachęcamy wszystkich Czytelników do aktywnego dołączania do składu internetowej kapituły i dodania swojego głosu do werdyktu przyznającego ten niezwykle cenny, ostatni z Certyfikatów POT. Głosujemy na portalu narodowym www.polska.travel lub po prostu klikając TUTAJ

 

Zdjęcia Wilanowa: Marcin Mastykarz
Źródło i kolaż: Polska.Travel

 

*****

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #wilanow #krolewskiogrodswiatla #warszawa #najlepszyproduktturystyczny #konkurs #pot #polskaorganizacjaturystyczna #certyfikat #turystyka #polska