Imprezy

Lubelskie Święto Młodego Cydru

Impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie, ale ze smakowo-kulinarnego punktu widzenia Jack poleca zdecydowanie konkurs autorskich cydrów domowej roboty. Pasjonaci wytwarzają je według starych receptur, które często wypracowują także samodzielnie przez lata eksperymentów. Efekty są niesamowite. Cydry autorskie mają zupełnie inny charakter niż te z produkcji seryjnej. Są ekologiczne, doskonale wyważone i wytrawne w smaku… Kto raz ich spróbuje, zastanowi się 10 razy, zanim sięgnie po słodkie cydry z przemysłowej produkcji. Konkurs startuje o godz. 13:00 w Trybunalskiej przy Rynku 4.

 

16 września na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się czwarta edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru – wyjątkowa, bo z okazji 700-lecia miasta. Podczas całodziennej imprezy można będzie degustować regionalne cydry stworzone specjalnie na Święto, odkrywać na nowo DNA miasta, a ze wszystkimi Spragnionymi Lata słuchać gwiazd: Iza Lach, Bovska, Dwa Sławy oraz O.S.T.R.

700-litrową beczkę Cydru, w samo południe rozbiją m.in.: Robert Ogór – prezes AMBRA S.A., Tymon Tymański – dyrektor artystyczny ogólnopolskiej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata.

– Lubelskie Święto Młodego Cydru co roku ściąga do miasta regionalne marki, pokazując, że to w nich może tkwić siła regionu i potencjał na przyszłość. To idealny przykład na współpracę lokalnej społeczności z lubelskimi firmami i organizacjami pozarządowymi. Dzięki takim wydarzeniom Lubelszczyzna coraz silniej kojarzy się z pozytywną energią, aktywnością i czerpaniem radości z życia. Tak postrzegają ją nie tylko mieszkańcy, lecz również turyści, których z każdym rokiem przyjeżdża tu coraz więcej, zwabionych unikalnością naszego regionu – powiedział Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

 

ATRAKCJE

„Odkrywamy DNA Lublina” (na wzór gry miejskiej przygotowano 10 stacji z zagadkami i zadaniami dla mieszkańców Lublina i turystów. Dowiemy się, jakie naprawdę są lubelskie emocje, charakter, jak wygląda oblicze miasta. Czy Lublin ma kolor? Jak będzie wyglądał Lublin przyszłości?

PROGRAM

Godzina 11:00 – 18:00
Rynek Starego Miasta, Stare Miasto – najbardziej jabłkowy piknik w Polsce i największa gra miejska „Lubelskie DNA”

Godzina 12:00
Strefa pod Ratuszem Miejskim – rozbijamy 700-litrową beczkę MŁODZIAKA i częstujemy młodym cydrem!

Godzina 13:00 – 15:00
Trybunalska, Rynek 4 – konkurs na domowy cydr

Godzina 18:00 – 23:00
Błonia Zamkowe – wielki finał trasy koncertowej„ Spragnieni Lata”. Wystąpią: Iza Lach, Bovska, Dwa Sławy oraz O.S.T.R.

ARTYŚCI

Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii.

 

Źródło, zdjęcia i więcej informacji: www.swietomlodegocydru.pl