Miejsca

Farma Iluzji – miejsce pełne magii

Kiedy sezon wiosenno-letni na Mazowszu rozkręca się na dobre? Gdy Farma Iluzji otwiera swe podwoje. Od siedmiu lat to magiczne miejsce przyciąga tysiące gości, a ci, którzy wracają, widzą jak park rozwija się z każdym rokiem – zajmuje coraz większy teren, ma coraz lepszą infrastrukturę i nowe atrakcje.

 

W tym roku pojawiły się: Nowa Karuzela, drzewo Swobodnego Spadania oraz Kolejka Dragon czyli mini roller-coaster, a wkrótce będzie można skorzystać Fabryki, bo taką nazwę nosi nowy plac zabaw. Scenę objęli już w posiadanie iluzjoniści i magicy, a możliwości aktywnego spędzania czasu jest tyle, że nie ma szans na skorzystanie ze wszystkich podczas jednodniowego pobytu.

 

Magiczne miejsce na świeżym powietrzu

Między Warszawą a Lublinem lub, jeśli ktoś woli, między Siedlcami a Radomiem, na ciekawie ukształtowanym terenie otoczonym lasami, wyrósł jeden z najbardziej niezwykłych parków rozrywki w Polsce. Pobyt w tym miejscu to fantastyczna przygoda, atrakcyjna zarówno dla kilkulatków, jak i dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich dorosłych opiekunów.

Budowle, konstrukcje i eksponaty, które się w nim znajdują, mogą przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej trzeźwo myślących: zaprzeczają prawom fizyki i logiki, zmuszają do włączania części mózgu na co dzień uśpionych, pobudzają do myślenia, eksperymentowania i badania rzeczywistości także już po opuszczeniu parku.

 

Dziesiątki niezwykłych atrakcji

Najsłynniejszym budynkiem Farmy jest Chata Iluzji, której sylwetka unoszona z jednej strony przez pęk baloników stała się symbolem tego miejsca. Kolejne niezwykłe konstrukcje to Tunel Zapomnienia, Muzeum Iluzji, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Bajkowy Pałac Cieni i kilkadziesiąt innych.

Jedną z nowszych atrakcji jest Kopalnia Złota. Do podziemnych korytarzy dociera się prawdziwą górniczą windą, a celem wyprawy jest rozwiązanie tajemnicy zaginięcia przed laty grupy górników. Uwaga! To przygoda z dreszczykiem!

Warto też zobaczyć pokaz magii takich mistrzów jak Maciej Pęda, Damian Spętany czy Pan Ząbek, wziąć udział w animacjach prowadzonych m.in. przez najlepszą w Polsce balonową twisterkę Patrycję Lipińską i skorzystać z możliwości pomalowania twarzy w fantazyjne wzory i kolory.

Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu na Farmę!

 

Aktywny wypoczynek

Z krainy magii można przenieść się płynnie do rzeczywistości i pogimnastykować nie tylko umysł i wyobraźnię, ale również całe ciało. Na terenie Farmy znajdują się: park linowy, ścianka wspinaczkowa i przeróżne place zabaw, a latem także baseny. Najmłodszych z pewnością zainteresuje zagroda ze zwierzętami

Po zabawie można urządzić piknik i odpocząć na plaży lub przy ognisku albo grillu korzystając z własnego prowiantu lub produktów kupionych w jednym z kilku punktów gastronomicznych.

 

Odrobina historii

Farma Iluzji powstała obok wioski Mościska w 2012 r. W pierwszym sezonie udostępniła 15 atrakcji. Od tego czasu wciąż rozwija się i przyciąga coraz więcej gości. Co jakiś czas prezentowane są na Farmie widowiska plenerowe. Widzowie mieli już szansę obejrzeć „Alicję w Krainie Iluzji” oraz „Czarnoksiężnika z Krainy Iluzji”.

Park otrzymał szereg nagród i certyfikatów w tym dla Najlepszego Produktu Mazowsza Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz bardzo prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Adres: Mościska 9 koło Woli Życkiej, 08-455 Trojanów
Współrzędne GPS: 51.65880, 21.68990 N51°39’31.7″ E21°41’23.6″
Nawigacja Google Maps: Farma Iluzji
Strona www: www.farmailuzji.pl

Materiał powstał we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną
Źródło i zdjęcia: www.ModaNaMazowsze.pl

*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #mrot #mazowsze>