Imprezy

Ekstremalne doznania dla łowców marzeń

W Polsce nie da się nudzić, dzięki nietypowym rozrywkom, które zapewniają zabawę na najwyższym poziomie. Każdy turysta rządny przygód może znaleźć coś dla siebie, nie każdy jednak wie, gdzie można spróbować niestandardowych form spędzania czasu. Serwis PrezentMarzeń przygotował mapkę z opisem wyjątkowych atrakcji jakie oferują poszczególne regiony.


Nurkowanie w Jeziorze Narie (Morąg)

Każdy kto marzy o przemierzaniu podwodnych głębin, pragnie odkryć nieznane dotąd środowisko wodne oraz obserwować piękno podwodnego świata może udać się nad jedno z najpiękniejszych i najczystszych polskich jezior – Jezioro Narie. Woda ma najwyższą klasę czystości, a urozmaicona niejednorodna z licznymi głęboczkami i górkami podwodnymi rzeźba dna sprawia, że jest bardzo interesującym akwenem do nurkowania. Na tafli jeziora rozrzuconych jest kilkanaście wysp na największej z nich rosną ponad dwustuletnie lipy, a na innej, jak głosi legenda, jest ukryty skarb.

OFF ROAD rajdowym potworem załogi RMF 4RACING Team – Tychy

Na potężną dawkę adrenaliny podczas jazdy motoryzacyjną bestią można wybrać się do Tych. Podczas przejażdżki rajdowym potworem startującym w barwach RMF 4RACING Team, między innymi w: MT Rally, Baja Gothica czy Magam Trophy, można poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy. Taka atrakcja dostarczy olbrzymiej dawki adrenaliny i pozwali stawić czoła wyzwaniu. Pokonując  specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami, w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg przeżyje się świetną zabawę oraz na pewno poczuje szybsze bicie serca.

Skok ze spadochronem z wojskowego desantowca – Piotrków Trybunalski

Możliwość przeżycia niezapomnianych doznań i podziwiania krajobrazu z góry daje skok ze spadochronem. Już samo swobodne spadanie dostarcza dużą dawkę adrenaliny, a dodatkowo taki lot można odbyć samolotem SkyVan produkowanym w latach 1963-1986 w Wielkiej Brytanii, który spełnia rolę samolotu wielozadaniowego, transportowca wykorzystywanego zarówno przez wojsko jak i do celów cywilnych. Wyposażony w dwa potężne silniki osiąga pułap 4200 metrów w zaledwie 13-15 minut przy pełnej ładowności.

Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju dają niezwykłe możliwość do uprawiania niestandardowych form rozrywek. Morze, góry, lasy i jeziora pozwalają na przeżycie prawdziwej przygody nie zawsze w konwencjonalnej formie. Naszym mottem jest dostarczanie Polakom dużych dawek emocji i edukowanie społeczeństwa. Branża rozrywki rozwija się w dynamicznym tempie, a Polacy są coraz bardziej chłonni wrażeń.  – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wyprawa OFF ROAD do Kopalni Uranu – Jelenia Góra

To miejsce, niegdyś okryte ściśle strzeżoną tajemnicą, jeszcze dziś kryje w sobie wiele zagadek. Ponoć meteor spełnia tam życzenia, można zobaczyć ametysty czy granaty, a czarny morion, przywołuje, bądź odgania śmierć. Zakamarki pouranowej sztolni w Kowarach stale tchną magią. Dodatkowo atrakcję urozmaica ekstremalna wyprawa OFF ROAD przez podmokłe bagna i leśne tereny.

Jazda Monster Truckiem – Warszawa

Maszyna, która sprawia że serce zaczyna bić z niecodzienną szybkością, a drżenie rąk łączy się bezpośrednio z rykiem potężnych silników. Ogromne opony, niebywale wysokie zawieszenie i wręcz ogłuszający ryk silnika – to Monster Truck. Sam widok takiej maszyny budzi ogromne emocje, a co dopiero przejażdżka. Za jego kierownicą bez trudu można pokonać każdą przeszkodę i zmiażdżyć wrak samochodu – nic nie powstrzyma kolosa. To prawdziwa rozrywka dla każdego fana motoryzacji, po takiej atrakcji jazda zwykłym samochodem będzie wydawała się dziecinną zabawą.

Park rozrywki Energylandia – Zator

Energylandia to największy Park Rozrywki oferujący kilkadziesiąt atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Wkraczające do niego maluchy znajdą się w świecie swoich marzeń niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami. Dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem dostępna jest strefa ekstremalna, dostarczająca maksimum adrenaliny oraz potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych atrakcji.

Lot widokowy nad Tatrami – Nowy Targ

Lot widokowy nad Tatrami to niezwykłe doświadczenie, które pozwala podziwiać perspektywę gór z lotu ptaka. Jeśli chodzenie po górach nie wystarczy można nacieszyć się w nowy sposób zachwycającymi obrazami. Jak okiem sięgnąć z góry ciągną się zielone lasy poprzecinane wstęgami pól i rzek. Jedne z najpiękniejszych rejonów Polski czekają na ponowne odkrycie. Wiatr, górskie powietrze, ciepłe promienie słońca, niespotykany krajobraz, można poczuć prawdziwe emocje i zachwycającą moc jaką natura kryje między szczytami Tatr.

Ekstremalne strzelanie z broni historycznej – Wrocław

Ekstremalne strzelanie z broni historycznej to wyjątkowe doświadczenie. Na strzelnicy przygotowanych jest kilka modeli broni, uznanej jako obiekty historyczne. Można zatem powiedzieć, że to okazja do zetknięcia się z historią i możliwość poznania jej w praktyce! Spotkanie to jednak z pewnością jest o wiele ciekawsze i bardziej emocjonujące niż wizyta w muzeum. Podczas ekstremalnego strzelania z broni historycznej można zobaczyć unikalne rodzaje broni, które w dzisiejszym świecie strzeleckim są już legendą m.in. karabin Lee – Enfield, podstawowa broń żołnierzy brytyjskich z lat 1895 – 1955. Do dyspozycji strzelca oddane są także amerykańskie konstrukcje: karabin samopowtarzalny M1 Grand o kalibrze 7,62 mm i karabinek M1 Carbine, którego prototyp powstał już w roku 1941. Znajdzie się także przedstawiciel broni z bliskiego zachodu – niemiecki, jednostrzałowy karabin Mauser. Reprezentantem broni radzieckiej będzie karabin Mosin, skonstruowany pod koniec XIX wieku. Konstrukcja Siergieja Mosina była podstawowym uzbrojeniem piechoty rosyjskiej i Armii Czerwonej na przełomie XIX i XX wieku. Tuż później zastąpił go znany kałasznikow.

 

Źródło i grafika: Prezent Marzeń / Zdjęcie: Pixabay

 

Aktualny ranking przygotowany przez serwis Prezentmarzeń w maju 2017 roku. Branża rozrywki rozwija się w dynamicznym tempie i co roku przygotowuje nowe pomysły na przeżycie niesamowitych wrażeń.

 

* * * * *

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże
#prezentmarzen #nurkowanie #morąg #offroad #tychy #jeleniagóra #skoki #spadochron #piotrkówtrybunalski #wojsko #monstertruck #energylandia #zator #tatry #lotywidokowe #latanie #strzelanie #broń #wrocław
#warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #town #village
#pomysł #idea #weekend #citybreak #atrakcje #attractions #przygoda #adventure #wakacje #holiday #wyprawy #expeditions
#regionalne #regional #kuchnia #cuisine #kitchen #smak #taste #jedzenie #food #napoje #drinks #restauracje #restaurants #zdrowie #health #sport #aktywnosc #activity #rodzina #family #dzieci #children
#noclegi #accomodations #hotele #hotels #goscinnosc #hospitality #wyszukiwarki #airbnb
#drogi #roads #trasy #routes #szlaki #trails
#komunikacja #communication #transport #pieszo #walking #rower #bike #samochod #auto #car #skuter #scooter #motocykl #motor #motorcycle #autobus #bus #tramwaj #tram #pociag #train #kajak #canoe #lodz #boat #statek #ship #samolot #plane
#kultura #culture #rozrywka #entertainment #tradycje #tradition #wzornictwo #design #rekodzielo #handicraft #muzyka #music #koncert #concert #moda #fashion #festiwal #festival #rajd #rally #konkurs #competition #klub #club #spotkanie #meeting #ludzie #people
#morze #sea #gory #mountains #jeziora #lakes #rzeki #rivers #natura #nature
#wiosna #spring #lato #summer #jesien #autumn #zima #winter
#prawdziwy #real #obraz #picture #foto #photo #krajobraz #landscape #fotografia #photography
#zaproszenie #invitation #zapraszamy #welcome

JackRecommends.pl poleca najlepsze imprezy, miejsca, trendy, podróże w Polsce.
Lifestyle blog z pomysłami na weekend, citybreak, wakacje gdzie znajdziesz atrakcje, przygody, wyprawy do miast i na wieś – po Warszawie, Mazowszu i po całej Polsce.
To miejsce, gdzie jest regionalna kuchnia, smak, jedzenie, napoje, restauracje, zdrowie, sport, aktywność, rodzina, dzieci, noclegi, hotele, gościnność, wyszukiwarki, airbnb, drogi, trasy, szlaki, komunikacja, transport, pieszo, rower, samochód, skuter, motocykl, motor, autobus, tramwaj, pociąg, kajak, łódź, statek czy samolot.
To także miejsce na takie tematy jak kultura, rozrywka, tradycje, wzornictwo, rękodzieło, muzyka, moda, koncert, festiwal, rajd, konkurs, klub, spotkanie i ludzie.
Polska to morze, góry, jeziora, rzeki i natura przez 4 pory roku wiosna, lato, jesień i zima.
Zobacz też jak wygląda prawdziwy obraz i krajobrazy Polski na fotografiach.
To nasze zaproszenie do Polski. Zapraszamy!

JackRecommends.pl recommends the best events, places, trends, travel in Poland.
Lifestyle blog with ideas for the weekend, citybreak, holidays with attractions, adventures, expeditions to town and village – Warsaw, Mazovia and throughout Poland.
This place where you will find regional cuisine, taste, food, drinks, restaurants, health, sports, activity, family, children, accommodation, hotels, hospitality, airbnb, roads, routes, trails, communication, transport, walking, bike, car, scooter, motorbike, motor, bus, tram, train, kayak, boat, ship or plane.
It also places on such topics as culture, entertainment, traditions, design, handicraft, music, fashion, concert, festival, rally, contest, club, meeting and people.
Poland is sea, mountains, lakes, rivers and nature for 4 seasons of spring, summer, autumn and winter.
See also the real picture and landscapes of Poland on photographs.
This is our invitation to Poland. You are welcome!

>