Podróże

Zimowe nowości w czeskich górach

Ośrodki górskie w Czechach oferują szeroki wachlarz atrakcji zimowych dla każdego. Zapraszamy na nowe wyciągi, trasy zjazdowe, restauracje oraz do centrum skialpinizmu. Zima zbliża się nieubłaganie i jak co roku pojawia się pytanie – dokąd wybrać się w góry? Aby podjęcie decyzji było łatwiejsze, prezentujemy listę najlepszych ośrodków narciarskich tuż za miedzą – w Czechach, w których oprócz dobrych stoków, czeka wiele nowości.

 

1. Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (Skiareál Špindlerův Mlýn): idealne warunki do jazdy na nartach
Gdzie: Karkonosze
Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych ośrodków sportów zimowych w Republice Czeskiej. Ośrodek Skiareál Špindlerův Mlýn posiada 5 kolejek linowych i 11 wyciągów narciarskich, łącznie 25 kilometrów tras zjazdowych, z których 95 procent jest sztucznie naśnieżanych. Zapraszamy również do 3 snowparków, na U rampę, na 85 kilometrów tras narciarstwa biegowego. W tym roku czeka na turystów, na odcinku Horní Mísečky – Medvědín, nowy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, przedłużona i poszerzona trasa zjazdowa na Horních Mísečkách, a na stoku na pewno docenią Państwo zmodernizowaną restaurację.

2. Ośrodek narciarski SkiResort Černá Hora – Pec: dłuższe trasy zjazdowe i nowy karnet (skipass )
Gdzie: Karkonosze
SkiResort Černí hora – Pec jest największym ośrodkiem narciarskim w Czechach, który w tym roku przyciąga przede wszystkim nowym karnetem (skipassem), dzięki któremu można jeździć na nartach na 41 kilometrach tras narciarskich i łącznikowych. SkiResort składa się z 5 wzajemnie połączonych ośrodków w Janských Lázních, w Černém Dole, Svobodě nad Úpou, Velké Úpě i Pecí pod Śnieżką. Kolejną nowością jest nowoczesny, czteroosobowy wyciąg krzesełkowy w ośrodku w Černém Dole; w Peci pod Śnieżką powstała 600 metrowa trasa zjazdowa do Javořího Dolu, a także skibus SkiTour Express, który nawiązuje do połączenia ośrodków za pomocą ratraków SkiTour.

3. Rokynice nad Jizerou: nowe centrum testowe skialpinizmu
Gdzie: Karkonosze
Ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou ze swoim obszarem, trasami zjazdowymi i wyposażeniem może równać się z najlepszymi ośrodkami narciarskimi w Republice Czeskiej. Na amatorów białego szaleństwa czekają tutaj 2 kolejki linowe, 6 wyciągów i 14,5 kilometra tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Nartostrady miejscami osiągają szerokość 100 metrów, także na amatorów jazdy carvingowej i snowboardingu czekają liczne przyjemności. W tym roku ośrodek otwiera nowe centrum testowe skialpinizmu, które obejmuje wypożyczalnię sprzętu specjalistycznego, testowanie i pięć specjalnych tras o różnym stopniu trudności. Do Państwa dyspozycji będzie doświadczony przewodnik górski, który przejedzie z początkującymi wybraną trasę.

4. Ośrodek narciarski Skiareál Klínovec : 15 nowych armatek śnieżnych
Gdzie: Rudawy (Krušné hory )
Ośrodek narciarski Skiareál Klínovec to największy i najnowocześniejszy ośrodek Rudaw (Krušné hory). Razem z niemieckim kurortem Fichtelberg tworzy InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, który oferuje narciarzom łącznie 27 kilometrów tras zjazdowych. Nowością tego roku jest wzmocnienie systemu naśnieżania 15 nowymi armatkami śnieżnymi i zupełnie nowa maszyna do przygotowania tras zjazdowych najwyższej klasy.

5. Ośrodek narciarski Skiareál Lipno: Fun park i snowpark
Gdzie : Szumawa (Šumava )
Nowoczesność, pięć gwiazdek, oferta kierowana do rodzin z dziećmi – to wszystko można znaleźć w szumawskim ośrodku narciarskim Lipno (Skiareál Lipno). Ośrodek oferuje bezpieczne i bardzo dobrze naśnieżone stoki narciarskie o łącznej długości 11,6 kilometra, gdzie wygodny transport zapewniają trzy czteroosobowe wyciągi krzesełkowe. Tegoroczną nowością jest obok nowego Fun parku i Snowparku, przede wszystkim trasa slalomu z pomiarem czasu.

6. Ośrodek narciarsko-rekreacyjny Dolní Morava (relax & sport resort): zabawa dla dzieci
Gdzie: Góry Orlickie (Orlické hory )/ Jesioniki (Jeseníky)
Ośrodek narciarski Dolní Morava (Lyžařský areál Dolní Morava) położony jest w dolinie miejscowości Dolní Morava, u podnóża szczytu Śnieżnik (Kralický Sněžník). Tutejsze trasy narciarskie należą do najlepszych w Republice Czeskiej. Ponadto w tym roku rozszerzono park narciarski dla dzieci i powstała tu nowa strefa dla najmłodszych w wieku 3-5 lat. Dużą dawkę adrenaliny przyniesie nowa trasa FunLine i ogólnodostępna trasa crossowa ze snowparkiem.
Popularny karnet – Czech Skipass będzie również w tym roku

W tegorocznym sezonie zimowym będzie można skorzystać z zalet popularnego projektu Czech Skipass. Jest to całosezonowy karnet narciarski, który pozwala narciarzom korzystać z 190 kilometrów tras zjazdowych w 23 wiodących czeskich ośrodkach narciarskich. Z Czech Skipassem można korzystać z 34 kolejek linowych i 141 wyciągów, bez konieczności stania w długich kolejkach przed kasami w poszczególnych ośrodkach.

 

Zdjęcia: Pixabay

Źródło, więcej informacji: www.czechtourism.com/pl

*****
#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #narty #zima #gory #czechy