Blog

Saint-Tropez pod Warszawą

Coraz częściej nie mamy zbyt wiele czasu na dłuższe wakacje i w zamian za to staramy się jak najpełniej wykorzystać weekendowe wypady. Ale wcale nie muszą one być monotonne lub odległe – okazuje się, że w klimacie francuskiego Saint-Tropez z doskonałym zapleczem żeglarskim, hotelowym i gastronomicznym możemy być tylko 30 minut jazdy od Warszawy.

 

Klub Mila w Zegrzynku to prawdopodobnie najbardziej klimatyczna miejscówka nad Zalewem Zegrzyńskim nieopodal Warszawy i nie tylko dlatego, że usytuowany jest w wąwozie Szaniawskiego, w otoczeniu leśnego rezerwatu „Wieliszewskie Łęgi”, posiadającego znakomity mikroklimat.

 

Nad Zalewem Zegrzyńskim jest tu wiele kompleksów konferencyjnych, hoteli i ośrodków wypoczynkowych, ale żaden nie dysponuje tak niepowtarzalnym klimatem i historią…

Była Stanica Wodna PTTK powstała w latach pięćdziesiątych na gruntach należących do znanego dramaturga Jerzego Szaniawskiego. Budynki pamiętają czasy socjalizmu, ponieważ były często odwiedzane przez premiera RP i PRL – Józefa Cyrankiewicza. Tutaj również w roku 1959 nakręcono film Lotna w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Na przełomie wieków ten ciekawy architektonicznie obiekt coraz bardziej podupadał i zamieniał się w romantyczną ruinę.

Stanica Wodna PTTK w Zegrzynku w latach 60-tych XX wieku (źródło: Facebook)

 

Dopiero w 2012 roku po zakończonym generalnym remoncie obiekt wrócił do świetności już pod nowym zarządem i nową nazwą – Klub Mila Zegrzynek, firmowaną twarzą znanego żeglarza – Mateusza Kusznierewicza.

Obecnie Klub Mila zaprasza pasjonatów sportów wodnych, miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu, rodziny z dziećmi oraz klientów biznesowych do korzystania z bogatej infrastruktury pobytowo-rekreacyjnej.

 

Baza noclegowa Klubu Mila Zegrzynek składa się z 30 pokoi żeglarskich – tzw. Kajut, 3 dwupokojowych Domków Kapitańskich z widokiem na Zalew oraz 9 Apartamentów Oficerskich. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i utrzymane są w spójnej, żeglarskiej stylistyce. Dla amatorów jeszcze bardziej żeglarskich klimatów możliwy jest nocleg na zacumowanym w marinie jachcie…

 

Na terenie Klubu znajduje się wyjątkowa restauracja Kapitańska z pięknym widokiem na jezioro. Oryginalne wnętrze urządzone w stylu marynistycznym z przepięknym widokiem na przystań i Jezioro zegrzyńskie czyni Restaurację Kapitańską miejscem wyjątkowym.

Na przynależącym do Restauracji letnim tarasie można delektować się posiłkami na świeżym powietrzu. Obiad w przeszklonej oranżerii z widokiem na Zalew Zegrzyński dostarczy estetycznych i kulinarnych doznań w chłodniejsze dni.

 

Sąsiadujący z restauracją Klub Kapitański, zaprasza na chwile relaksu przy barze lub kominku, z lampką wina bądź innego wykwintnego trunku.

 

Chata Grillowa to idealne miejsce na bardziej swobodne biesiadowanie i relaks nad brzegiem jeziora. Wieczorami w Chacie Grillowej, po dniu pełnym wrażeń, można zrelaksować się przy klimatycznym ognisku. Do tego trzeba przyznać, że serwowane tu dania – nawet najprostsze jak kiełbasa, kaszanka czy, kurczak i karkówka są naprawdę doskonałej jakości.

 

Bezpośrednio przy Chacie Grillowej znajduje się zielona plaża z widokiem na przystań jachtową, gdzie można odpocząć w wygodnych leżakach, delektując się orzeźwiającymi koktajlami oraz napojami serwowanymi z baru. Prosecco z lodu z widokiem na zalew smakuje tu wyjątkowo…

 

Lunch z widokiem na jezioro, romantyczna kolacja w blasku księżyca odbijającego się w tafli wody, drink przy kominku lub zimne piwo przy ognisku, impreza w żeglarskim stylu czy rodzinny piknik z daniami z grilla… W Klubie Mila Zegrzynek jest w czym wybierać i najpełniej wykorzystywać weekendy i wakacje w śródziemnomorskim stylu Saint-Tropez.

 

Tekst i zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress

 

Klub Mila Zegrzynek
ul. Jerzego Szaniawskiego 56, Jadwisin, 05-140 Serock
tel.: +48 22 782 73 02; +48 603 565 558
e-mail: zegrzynek@klubmila.pl
www.klubmila.pl

 

*   *   *   *   *

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #town #village #pomysł #idea #weekend #citybreak #atrakcje #attractions #przygoda #adventure #wakacje #holiday #wyprawy #expeditions #regionalne #regional #kuchnia #cuisine #kitchen #smak #taste #jedzenie #food #napoje #drinks #restauracje #restaurants #zdrowie #health #sport #aktywnosc #activity #rodzina #family #dzieci #children #noclegi #accomodations #hotele #hotels #goscinnosc #hospitality #wyszukiwarki #airbnb #drogi #roads #trasy #routes #szlaki #trails #komunikacja #communication #transport #pieszo #walking #rower #bike #samochod #auto #car #skuter #scooter #motocykl #motor #motorcycle #autobus #bus #tramwaj #tram #pociag #train #kajak #canoe #lodz #boat #statek #ship #samolot #plane #kultura #culture #rozrywka #entertainment #tradycje #tradition #wzornictwo #design #rekodzielo #handicraft #muzyka #music #koncert #concert #moda #fashion #festiwal #festival #rajd #rally #konkurs #competition #klub #club #spotkanie #meeting #ludzie #people #morze #sea #gory #mountains #jeziora #lakes #rzeki #rivers #natura #nature #wiosna #spring #lato #summer #jesien #autumn #zima #winter #prawdziwy #real #obraz #picture #foto #photo #krajobraz #landscape #fotografia #photography #zaproszenie #invitation #zapraszamy #welcome #mila #klub #klubmila #zegrzynek #mateuszkusznierewicz #zalewzegrzynski #sainttropez>