Podróże

Prawdziwy rafting tuż pod Warszawą

Wyobraź sobie, że wraz z rodziną płyniesz wśród szumu fal, pokonując bystrza podziwiasz zielone brzegi rzeki. Lekki nurt niesie cię bezpiecznie wśród lasów, pól i łąk a uśmiechnięte twarze najbliższych skąpane są w promieniach słońca. Płynąc rodzinnie w jednym, dużym pontonie razem z dziećmi możesz teraz spędzić najlepsze chwile tego lata.

 

I nie jest to opis raftingu w ciepłych i odległych krajach. Teraz jest to możliwe również na Mazowszu. Kilkugodzinne pontonowe spływy Wkrą i innymi rzekami organizuje firma Everal, znana na rynku od eventowym 12 lat.

Everal zadba o całą logistykę, aby dać wytchnienie od codzienności, a na dodatkowe życzenie zapewni ciepły posiłek z grilla, napoje, przejazd po bezdrożach terenowym UAZ-em czy inne atrakcje dla dzieci. Taki dzień nad Wkrą to doskonałe chwile na wspólną rodzinną aktywność i beztroski relaks.

Ponton… ale czy to bezpieczne? To jak jazda komfortowym vanem – długość 3,8 m, szerokość 2,0 m, wysokie, wygodne i miękkie burty oraz ławki w środku zapewniają stabilność na wodzie. Każdy otrzymuje też wygodny i dopasowany do figury kapok – bezpieczeństwo przede wszystkim. Jednym pontonem można płynąć aż w 7 osób zabierając na pokład prowiant, napoje i wszystkie niezbędne rzeczy. To pozwala na podróż w małej grupie przyjaciół lub przez dwie rodziny jednocześnie. Wewnątrz jest dużo miejsca i można przesiadać się tak, aby każdy mógł poczuć się wioślarzem, sternikiem lub kapitanem. No i wszyscy są w bezpośrednim kontakcie. Pyszna przygoda!

Baza pontonowa firmy Everal, gdzie najlepiej zacząć przygodę, mieści się w Błędowie nad Wkrą. To tylko 54 km od Warszawy, czyli mniej niż godzina jazdy. Tu można pozostawić samochód a wszyscy uczestnicy zostaną przewiezieni na miejsce startu. Czas spływu w zależności od wybranej długości trasy to 2 do 8 godzin.

Wkra to urokliwa, płytka i łatwa dla spływów rzeka, gdzie każdy będzie mógł docenić kontakt z naturą. Nieśpieszny nurt, bystrza, meandry, plaże, zwisające konary drzew, kaczki, łabędzie i czysta woda – tak, że można swobodnie wejść do niej boso a nawet kąpać się. Taka właśnie jest Wkra.

Ale możliwe są również inne trasy – Wkrą, Narwią i Wisłą z możliwością podziwiania Twierdzy Modlin z perspektywy rzeki a potem zwiedzenia jej osobiście. Zachęcają do tego specjalne trasy turystyczne, a dla rodzin z dziećmi świetną zabawą będą questy, czyli spacer z odkrywaniem tajemnic twierdzy dzięki specjalnie przygotowanym grom z zagadkami.

Dla odważnych możliwe są również dłuższe spływy z noclegiem w namiocie lub w gospodarstwie agroturystycznym. A jeśli nie Wkra, to jest również szansa na wyprawy po innych rzekach, także w większej grupie – wtedy płynie kilka pontonów. Już od początku sezonu Everal udostępnia 8 nowiutkich pontonów również na spływy integracyjne dla firm. W grupie zawsze raźniej!

W okresie do wakacji koszt wynajęcia jednego pontonu na spływ trwający 2-4 godzin to tylko 250 złotych. Od poniedziałku do czwartku, poza długimi weekendami – drugi ponton gratis!

BAZA PONTONOWA EVERAL – Błędowo 30B, 05-180 Pomiechówek
www.rzekami.pl,   www.facebook.com/rzekami,  tel. 503 81 71 71

 

Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress

 

*   *   *   *   *

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #town #village #pomysł #idea #weekend #citybreak #atrakcje #attractions #przygoda #adventure #wakacje #holiday #wyprawy #expeditions #regionalne #regional #kuchnia #cuisine #kitchen #smak #taste #jedzenie #food #napoje #drinks #restauracje #restaurants #zdrowie #health #sport #aktywnosc #activity #rodzina #family #dzieci #children #noclegi #accomodations #hotele #hotels #goscinnosc #hospitality #wyszukiwarki #airbnb #drogi #roads #trasy #routes #szlaki #trails #komunikacja #communication #transport #pieszo #walking #rower #bike #samochod #auto #car #skuter #scooter #motocykl #motor #motorcycle #autobus #bus #tramwaj #tram #pociag #train #kajak #canoe #lodz #boat #statek #ship #samolot #plane #kultura #culture #rozrywka #entertainment #tradycje #tradition #wzornictwo #design #rekodzielo #handicraft #muzyka #music #koncert #concert #moda #fashion #festiwal #festival #rajd #rally #konkurs #competition #klub #club #spotkanie #meeting #ludzie #people #morze #sea #gory #mountains #jeziora #lakes #rzeki #rivers #natura #nature #wiosna #spring #lato #summer #jesien #autumn #zima #winter #prawdziwy #real #obraz #picture #foto #photo #krajobraz #landscape #fotografia #photography #zaproszenie #invitation #zapraszamy #welcome #rafting #spływy #pontony #wisła #wkara #narew #everal

 >