Trendy

Kolorowy i wesoły powrót do szkoły

Powrót do szkoły po dwóch miesiącach beztroski nigdy nie jest łatwy. I choć do końca wakacji pozostało jeszcze trochą czasu, to już teraz warto zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie szkolnej wyprawki. Kolorowe, przydatne przybory oraz ozdobione uroczymi mordkami ulubionych zwierząt akcesoria z kolekcji home&you sprawią, że pierwsze wrześniowe dni upłyną naszym pociechom w miłej atmosferze.

 

Zdrowe śniadanie i cały dzień weselszy się stanie

Ach te trudne poranki… znowu wczesna pobudka, by zdążyć na 8.00 do szkoły. Ziewanie, marudzenie, powolne przeciąganie się w łóżku – znają to chyba wszyscy rodzice. A wystarczy naprawdę niewiele, by poranki stały się przyjemniejsze. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który sprawia, że mamy więcej energii do działania. Płatki lub owsianka będą dobrze smakowały w ceramicznej miseczce z wzorem w kolorowe sówki lub zabawne kotki, a kanapki znacznie lepiej będą się prezentować na uroczym zestawie z kocimi podobiznami. Ciepłe kakao albo herbata w kubku z dzwonkiem od roweru, myszką lub w różnego rodzaju sowy, stanie się przyjemnym uwieńczeniem śniadania.

Smaczne przekąski do szkoły – przepis na zdrowie sprawdzony

Wszystkim nam zależy, aby dzieci jadły zdrowe posiłki w szkole. Przygotowując drugie śniadanie zadbajmy o to, by nie zabrakło w nim owoców i warzyw. Takie przekąski możemy zapakować do wygodnych w noszeniu toreb, a wodę lub lemoniadę wlać do poręcznego bidonu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet w szkole nasze dzieci będą jadły smacznie i zdrowo.

Wszystko spakowane? Punktualne dotarcie do szkoły zrealizowane

Czas na spakowanie się do szkoły – buty na przebranie można schować do uroczych worków z pandą, sową lub lisem. Dziecko bez trudu przewiesi je sobie przez ramię lub przywiąże do tornistra. Drobne pieniądze można wrzucić do portmonetek w wesołe wzory.

Kolorowe przybory do szkoły, mile czas na lekcjach spędzony

Długopisy, ołówki i inne szkolne przybory, nasze pociechy mogą trzymać w piórnikach np. z kocią lub lisią podobizną. Starszej młodzieży przypadnie do gustu prosty przybornik o srebrnej barwie. Podczas zajęć w szkole doskonale sprawdzą się także zestawy papierniczych niezbędników, takich jak: nożyczki, zszywacz i taśma. Listę zadań domowych lub rzeczy, o których trzeba pamiętać, można zapisywać w małych notatnikach – dzięki temu nic nie wypadnie z głowy!

By lekcji odrabianie, było miłym zadaniem

W trakcie odrabiania prac domowych przydatne okażą się zakładki. Można nimi zaznaczyć te fragmenty, w zeszycie lub podręczniku, do których warto wrócić. Plan lekcji, dodatkowe zajęcia i ważne daty można zapisywać w kolorowym plannerze, który dobrze będzie się prezentować nad biurkiem. Jeśli Wasze dziecko korzysta z tabletu, warto zabezpieczyć go wesołym etui z liskiem.

Wieczorny relaks i kolorowych snów czas

Po intensywnym dniu w szkole oraz wysiłku na dodatkowych zajęciach sportowych lub artystycznych, warto zadbać o odpowiedni odpoczynek. Po kąpieli dobrze wskoczyć w wygodne kapcie i wyciszyć się przed zaśnięciem. Stawiając na bawełnianą pościel w pastelowych barwach, zagwarantujemy dzieciom spokojny sen.

Więcej inspiracji na: http://home-you.com/pl/12-back-to-school

 

Źródło i zdjęcia: Home&You

 

*   *   *   *   *

#JackRecommends #Poland #best #events #places #trends #travel #lifestyle #blog #najlepsze #imprezy #miejsca #trendy #podróże #warszawa #warsaw #mazowsze #mazovia #polska #town #village #pomysł #idea #weekend #citybreak #atrakcje #attractions #przygoda #adventure #wakacje #holiday #wyprawy #expeditions #regionalne #regional #kuchnia #cuisine #kitchen #smak #taste #jedzenie #food #napoje #drinks #restauracje #restaurants #zdrowie #health #sport #aktywnosc #activity #rodzina #family #dzieci #children #noclegi #accomodations #hotele #hotels #goscinnosc #hospitality #wyszukiwarki #airbnb #drogi #roads #trasy #routes #szlaki #trails #komunikacja #communication #transport #pieszo #walking #rower #bike #samochod #auto #car #skuter #scooter #motocykl #motor #motorcycle #autobus #bus #tramwaj #tram #pociag #train #kajak #canoe #lodz #boat #statek #ship #samolot #plane #kultura #culture #rozrywka #entertainment #tradycje #tradition #wzornictwo #design #rekodzielo #handicraft #muzyka #music #koncert #concert #moda #fashion #festiwal #festival #rajd #rally #konkurs #competition #klub #club #spotkanie #meeting #ludzie #people #morze #sea #gory #mountains #jeziora #lakes #rzeki #rivers #natura #nature #wiosna #spring #lato #summer #jesien #autumn #zima #winter #prawdziwy #real #obraz #picture #foto #photo #krajobraz #landscape #fotografia #photography #zaproszenie #invitation #zapraszamy #welcome #homeandyou #homeyou #szkoła #powrót #dzieci #nauka #wyprawka #kolory #kolor