Imprezy

World Travel Show – inspiracja do podróży

W najbliższy weekend 18-20 października br. pasjonatom podróżowania polecam World Travel Show w Nadarzynie pod Warszawą. Te największe targi turystyczne w Polsce zgromadzą ponad 1000 wystawców, w tym 300 zagranicznych, kilkadziesiąt biur podróży, reprezentację najbardziej znanych polskich globtroterów jak Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Nela Mała Reporterka i wielu innych. Równolegle dostępne będą targi związane z narciarstwem, jachtingiem i caravaningiem. W końcu każda podróż zaczyna się od planowania.

Największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show to miejsce gdzie można odbyć błyskawiczną, 3-dniową podróż dookoła świata. Atrakcjami targów są spotkania z ponad 50 podróżnikami, pokazy i prezentacje oferty turystycznej i kulturalnej krajów i regionów z całego świata. Sztuczna plaża, baseny, w tym nurkowy, oraz międzynarodowy zlot caravaningowy. Targi tworzą: Salony Turystyki Krajowej i Zagranicznej z atrakcyjnymi turystycznie krajami i regionami oraz ofertą biur podróży i touroperatorów. World Travel Show to również Camper&Caravan Show – największy zlot w Europie, gdzie prezentowane są campery, przyczepy campingowe i domki mobilne oraz Warszawski Salon Jachtowy, który pokazuje ofertę łodzi, sprzętu wodnego, akcesoriów żeglarskich oraz usług związanych z coraz popularniejszym nurkowaniem. W 2018 na targach zadebiutował nowy salon Ski&Outdoor Show ze sprzętem turystycznym i sportowym oraz turystyką zimową.

Imprezy, które odbywają się równolegle na tych samych terenach targowych Ptak Warsaw Expo w dnach 18-20 października 2019:

  • Warsaw Ski&Outdoor Show – Targi narciarskie i outdoorowe
  • Warszawski Salon Jachtowy – Targi żeglarskie oraz sportów wodnych
  • Camper Caravan Show – Targi caravaningowe

Prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła, powiedział podczas konferencji prasowej: „Ponad tysiąc wystawców i powierzchnia im udostępniona sprawiają, że nasza impreza jest największą tego typu w Europie Centralnej i czwartą co do wielkości w całej Europie. Jestem pewien,że wśród wystawców zagranicznych będą tacy, którzy nie tylko będą namawiać gości do odwiedzenia ich krajów, ale sami podpiszą kontrakty z polskimi firmami i będą przywozić turystów do Polski. Nie tylko do tych najbardziej oczywistych miejsc, alei do tych bardzo mało znanych. Stawiamy na promocję Polski i cieszy nas, że wystawcy krajowi coraz chętniej się u nas wystawiają. Mamy nadzieję, że za dwa, trzy lata będziemy mogli powiedzieć, że nasza impreza jest drugą – po ITB w Berlinie – najważniejszą i największą w Europie.”

Renata Nowel – dyrektor projektu w Ptak Warsaw Expo, dodała: „Targi rozwijają się niezwykle dynamicznie. W tym roku będziemy gościć ponad tysiąc wystawców, ponad 300 z nich to wystawcy zagraniczni. Krajem partnerskim są Indie a partnerem krajowym – województwo łódzkie,które w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Ponad 100 podróżników będzie się prezentować na sześciu scenach. Dla branży turystycznej organizujemy ponad 25 konferencji, paneli i szkoleń. Targi to także Warszawski Salon Jachtowy- w tym roku prezentowanych będzie 150 jednostek jachtowych oraz Camper&Caravan Show – spodziewamy się ponad 200 camperów. Goście będą więc mieli co pooglądać przez trzy dni , ale i posmakować różnorodnych kuchni i napojów.”

Michał Wysocki z działu handlowego Ambasady Indii, podkreślił: „Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków wyjazdami do Azji. Indii brakowało do tej pory na liście najchętniej odwiedzanych krajów, ale jest okazja, by to zmienić. Ostatnio zostało uruchomione połączenie lotnicze między Polską a Indiami i postanowiliśmy się zaprezentować na największych targach turystycznych w Polsce. Na stoisku nie tylko zaprezentujemy największe atrakcje Indii, ale też sześć organizacji turystycznych będzie przedstawiać konkretne oferty dla zainteresowanych polskich biur podróży. Liczmy, że odwiedzający nasze stoisko przekonają się, że nie ma jednych Indii, że są różnorodne i że prawdziwe jest hasło „Incredible India”.”

Konferencję prasową organizatorów targów World Travel Show, wzbogaciła obecność kilku – spośród ponad setki – podróżniczek. Między innymi Martyna Wojciechowska i Nela Reporterka zapowiedziały, co przygotowały dla targowych gości. Będą też niespodzianki.

Strona wydarzenia: www.worldtravelshow.pl

Zdjęcie: materiały organizatorów / Źródło: www.WaszaTurystyka.pl